Festivalprogram

Program för 25:e Filmfestivalen 2014

onsdag 5 nov
Tid Nr Lokal Titel Anmärkning
18:30 50 Prisma Jag stannar tiden
20:00 51 Nåjdens sal En tripp till Paris
torsdag 6 nov
Tid Nr Lokal Titel Anmärkning
18:00 52 Nåjdens sal Olga - To my friends
18:30 53 Prisma Hur gör man för att rädda ett folk?
19:30 54 Nåjdens sal Billy Elliot - The Musical
20:45 55 Prisma Två dagar, en natt
fredag 7 nov
Tid Nr Lokal Titel Anmärkning
18:30 56 Nåjdens sal The Homesman
18:30 57 Prisma Reflections of Maya Rose
20:45 58 Prisma FASA - The Clown Förfilm till Motorsågsmassakern
20:45 58 Prisma Motorsågsmassakern
21:00 59 Nåjdens sal Cornelias kärlek
23:00 92 Nåjdens sal Annabelle Extrainsatt!
lördag 8 nov
Tid Nr Lokal Titel Anmärkning
12:00 60 Nåjdens sal Det förflutna
13:00 61 Prisma Solan och Ludvig – Jul i Flåklypa
14:30 62 Nåjdens sal Camp X-Ray
14:45 63 Prisma Skandinaviska äventyr
16:45 64 Nåjdens sal Ida
16:45 65 Prisma Homesick
18:30 66 Nåjdens sal Det blåser upp en vind
18:45 67 Prisma Tom at the farm
21:00 68 Nåjdens sal Wałęsa
21:00 69 Prisma Död snö 2
23:30 70 Nåjdens sal Faust 2.0
söndag 9 nov
Tid Nr Lokal Titel Anmärkning
12:00 71 Nåjdens sal Red Army
12:00 72 Prisma 3 x Gällivare
13:45 73 Nåjdens sal Mera monster, Alfons
14:00 74 Prisma Krigsminnen från Monte Cassino
14:45 75 Nåjdens sal Short Term 12
16:30 76 Nåjdens sal Skrivboken
18:45 77 Nåjdens sal A Walk Among the Tombstones
19:00 78 Prisma Kort & gott
21:00 79 Nåjdens sal Night moves
21:00 80 Prisma Resan till månen / En extraordinär resa
måndag 10 nov
Tid Nr Lokal Titel Anmärkning
18:30 81 Nåjdens sal Muren
18:30 82 Prisma The Salvation
20:30 83 Nåjdens sal Chef
20:30 84 Prisma Rymdinvasion i Lappland
tisdag 11 nov
Tid Nr Lokal Titel Anmärkning
18:30 85 Nåjdens sal ´71
18:30 86 Prisma Why Don’t You Play in Hell?
20:45 87 Nåjdens sal Innan frosten
20:45 91 Prisma Kill Buljo 2 Extrainsatt!
onsdag 12 nov
Tid Nr Lokal Titel Anmärkning
18:30 88 Nåjdens sal Magic in the Moonlight
18:30 89 Prisma Outrage
20:30 90 Nåjdens sal Palo Alto